Obrtnička škola Gojka Matuline Zadar

« Veljača 2018 »

Crno ili bijelo?

POVIJEST ŠKOLE

Obrazovanje učenika za zanimanje frizer i kozmetičar u području rada osobne usluge obavlja se u Zadru već dugi niz godina, najprije u sklopu Škole učenika u privredi, a zatim u Centru za odgoj i usmjereno obrazovanje u zdrstvu i osobnim uslugama.

Uspostavom nove mreže škola, 1992. godine ukida se Centar u zdrastvu i osobnim uslugama i osnivaju dvije škole: Medicinska škola i Obrtnička škola koja dobiva naziv prema tragično stradalom zadarskom profesoru Gojko Matulina. Škola u početku svog djelovanja nije imala ni svoj prostor (bili smo smješteni u dječjem vrtiću), ali velikim radom tadašnjeg ravnatelja prof. Željka Mijića i svih ostalih nastavnika, dobili smo, i donekle uredili prostor u jednom od objekata vojarne Stjepana Radića, gdje smo ostali do danas. Zgrada je relativno nova i prostrana, a raspolaže sa šest učionica, praktikumima za vježbe iz frizerstva, pedikerstva, primjenjene kozmetike i kozmetologije, informatičkom učionicom i dvoranom za tjelesni odgoj.

Početak rada škole je 1. rujna 1992. godine, a škola je službeno otvorena iste godine u povodu Dana grada Zadra 23. studenog kada i obilježavamo Dan škole.

Škola obrazuje učenike za tri zanimanja u području rada osobnih usluga i to:

• frizer
  • pediker
  • kozmetičar

U deset razrednih odjela s ukupno 276 učenika nastavu održava 23 nastavnika. Učenici su aktivni i u izvannastavnim aktivnostima, a naročito u školskom športskom klubu te mnogobrojnim javnim revijama ili natjecanjima.